Лудогорец разби ЦСКА 1948 в София

Лудогорец разби ЦСКА 1948 в София Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец записа категоричен успех с 3:0 над ЦСКА 1948 в двубой от 12-ия кръг на първенството. В герой за гостите от Разград се превърна румънецът Клаудиу Кешерю. Той се отчете с две попадения и една асистенция към Мавис Чибота, който също наказа "червените".

В последните секунди на първата част гостите от Разград откриха резултата. Клаудиу Кешерю се възползва от грешка на Васил Шопов, който върна към Даниел Наумов. Нападателят пресече подаването, преодоля вратаря и вкара поредния си гол в шампионата.

В 65-ата минута Клаудиу Кешерю за пореден пък показа огромната си класа. Нападателят изведе изключително майсторски резервата Мавис Чибота. Крилото нямаше абсолютно никакви проблеми да се справи с Даниел Наумов и да реализира своя гол №3 от началото на сезона.

В 72-рата минута домакините направиха сериозен пропуск. Националът на България Галин Иванов получи добро подаване в наказателното поле, но опитът му с глава бе ужасно неточен и топката прелетя над вратата.

Шест минути по-късно "зелените" стигнаха до трети гол. Алекс Сантана проби отдясно и с пас по земя намери Кешерю, който с десния си крак направи резултата класически.

"Орлите" вече имат три точки аванс пред Локо (Пловдив). Футболистите на Станислав Генчев събраха 26 пункта. ЦСКА пък е със седем по-малко от лидера във временното класиране.