Обрати и голово шоу между ЦСКА 1948 и Лудогорец

Обрати и голово шоу между ЦСКА 1948 и Лудогорец Снимка: Lap.bg

ЦСКА 1948 препъна и шампиона Лудогорец, след като в първия кръг победи Левски. "Червените" взеха точка от домакинството си на "орлите" след зрелищно равенство 2:2.

Мачът мина през обрат, след като Лудогорец откри в добавеното време на първата част. Каули даде аванс на гостите след хубаво двойно подаване, но тимът на Анте Шимунджа трябваше да догонва накрая.

В рамките на само три минути ЦСКА обърна. Ивайло Чочев изравни в 72-рата, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле след недобро изчистване след удар от пряк свободен, а в 75-ата Георги Русев завърши страхотна контраатака. Русев, който се появи като резерва, овладя топката между двама бранители на "зелените", след което успя да пусне топката и покрай вратаря на гостите.

В 81-вата обаче Лудогорец стигна до изравнителен гол след брутален удар по диагонала на Бърнард Текпетей от над 20 метра.

До края на мача двата отбора си размениха по още една опасна ситуация, като Русев пропусна за домакините, а Вердон пропусна да донесе пълния комплект точки за разградчани, след като от пет-шест метра с глава не успя да уцели вратата.

След три кръга Лудогорец за първи кръг губи точки и има седем в актива си на върха във временното класиране, докато ЦСКА 1948 е трети с пет.