ЦСКА продължи доминацията над Левски с пълен обрат в дербито

ЦСКА продължи доминацията над Левски с пълен обрат в дербито Снимка: Lap.bg

ЦСКА удари Левски с 2:1 на националния стадион в дербито от деветия кръг на efbet Лига.

На фона на прекрасна атмосфера на "Васил Левски", "сините" откриха резултата, но после бяха надиграни, а ЦСКА доказа, че разполага с по-качествения състав и постигна пълен обрат.

Така превъзходството на "армейците" в този сблъсък продължава, докато Левски няма победа вече в осем издания на дербито.

Съперниците започнаха предпазливо, но все пак размениха по едно положение.

Георги Миланов удари греда за "сините", а после Греъм Кери предизвика спасяване от Михайлов.

В 27-ата минута Левски поведе с великолепен гол на Георги Миланов, който вкара с ножичен удар след корнер, който самият той спечели.

Минута преди почивката обаче играчите на Стойчо Младенов достигнаха до много важно изравнително попадение, отбелязано от Греъм Кери.

Той майсторски овладя едно центриране отляво и между Димитров и Горанов стреля мигновено за 1:1.

"Сините" бяха категорично надиграни след почивката, когато ЦСКА изкова победата си и даже заслужаваше да вкара още голове.

В 65-ата минута Жорди Кайседо изведе ЦСКА напред, откъснал се сам срещу Михайлов, а до края Левски нямаше сили да отговори с каквото и да е.

Напротив, "червените" пропуснаха да постигнат по-изразителен успех след неумела игра на Баи и Кайседо на чисти позиции.

С успеха ЦСКА събра 16 т. и достигна до третото място в класирането, като вече има точка повече от Лудогорец.

Фаворитите за титлата са изиграли по 6 мача.

Водач в класирането е Ботев с 18 т., но от 9 изиграни двубоя.