ЦСКА се класира за осминафиналите след класика край морето

ЦСКА се класира безпроблемно за осминафиналите в турнира за Купата на България след класическа победа в другия край на страната.

Столичани триумфираха с 3:0 при гостуването си на втородивизионния Черноморец (Балчик), а в играч на мача за победителите се превърна колумбиецът Данило Асприля, който вкара два гола през първата част. В края на втората норвежецът Джонатан Линдсет добави трето.

Черноморци не изглеждаха като отбор, който може да се противопостави на "червените" и това личеше от мястото им в зоната на изпадащите във Втора лига.

Нестор Ел Маестро не подцени двубоя, като в титулярния състав имаше играчи, които често започват от първата минута, както и някои традиционно оставащи на пейката. Този път сред резервите бяха обичайни титуляри като Густаво Бусато, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон и Михаел Естрада.

ЦСКА поведе още във втората минута и си направи мача лесен. това се случи след безумна грешка в отбраната на гостите. Даниел Георгиев даде пас назад към Георги Радев, а той реши да оставя топката за вратаря Димитър Илиев. Само че пасът беше твърде къс за тази идея и Данило Асприля изпревари стража, като със шпагат прати топката във вратата.

Голът на спокойствието за "армейците" дойде в 42-ата минута, като то отново бе дело на Асприля. Колумбиецът се пребори с бранител, след като получи от Амос Юга и вкара лесно от близка дистанация.

Най-добрият шанс за домакините дойде в 82-ата минута, когато можеше да падне още един куриозен гол в мача. При опит за изчистване вратарят Димитър Евтимов прати топката в тялото на Джонатан Нсонде, а след рикошета топката мина на сантиметри от гредата.

В 89-ата минута бе оформен крайният резултат, след като Тибо Вион подаде от фаул на аут линията и намери друга резерва в лицето на Джонатан Линдсет, който отклони във вратата с едно докосване.

Така за момента известните осминафиналисти в турнира са ЦСКА, Ботев (Пловдив), Арда, Локомотив (Пловдив), Ботев (Враца), Литекс, Пирин, Локомотив (София), Спартак (Варна) и ЦСКА 1948.