ЦСКА срази Локо Пловдив в добавеното време и си осигури второто място

ЦСКА срази Локо Пловдив в добавеното време и си осигури второто място Снимка: Lap.bg

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2:1 след късен обрат на "Лаута" и на практика си гарантира второто място в крайното класиране на efbet Лига.

В драматично развилия се двубой, "червените" си отмъстиха за скорошната загуба от същия съперник във финала за Купата на България, а герой за тях днес стана големият грешник от финала - Али Соу.

Салинас откри за Локомотив в 61-ата минута след груба грешка на Петър Занев, който не успя да върне към вратаря Бусато.

В 79-ата минута Кристиян Малинов спечели дузпа за ЦСКА и Тиаго Родригес я реализира, за да изравни.

В 87-ата минута топката отново беше във вратата на Бусато, но страничният съдия вече беше спрял атаката на Локомотив заради несъществуваща засада на Малунга.

Така се стигна до 95-ата минута, когато даденото 4-минутно продължение беше изтекло. Ахмед Ахмедов изведе Али Соу, който донесе победата на ЦСКА.

"Армейците" вече имат 56 т. на втората позиция, следва Левски с 53 и Локо и Славия с 52.

На ЦСКА е нужна само точка в последния кръг у дома срещу Берое, за да спечели окончателно второто място.