Куман: Защо пък Англия да не спечели срещу Испания?

Куман: Защо пък Англия да не спечели срещу Испания? Снимка: Getty Images

Роналд Куман каза, че е горд с представянето на футболистите си след загубата на Нидерландия от Англия с 1:2 на полуфиналите на Евро 2024.

"Лалетата" бяха близо до това да вкарат мача в продължения, но нов късен гол донесе победата на Англия, този път дело на резервата Оли Уоткинс.

"Англия ни създаде проблеми в средата на терена през първото полувреме. Не успяхме да контролираме как те се движеха чрез Белингам и Фоудън. На почивката пуснах още играчи в халфовата линия и успяхме да изравним силите.

Мисля, че във финалните 20-25 минути ние бяхме по-свежи, но те отбелязаха страхотен гол накрая и това е част от футбола. Може би аслужавахме да стигнем до продължения, но какво да се прави. Горд съм от играчите си, защото имахме страхотен турнир", заяви Куман.

На финала Англия ще срещне Испания и според Куман "ла фурия" не е смазващ фаворит.

"Испания показва страхотен футбол, имат вълнуващи крила и изграждат добре играта си от защитата. Англия обаче е на финала, и макар Испания да играе на високо ниво, може би все пак Англя ще спечели. Защо не?", завърши Куман.

Междувременно селекционерът на Англия Гарет Саутгейт отчете добрата игра на Англия и поредния случай, в който "трите лъва" измъкват победата в самия край: "Краят е специален за отбора и награда за това, което дадохме за постигане на целта. Най-важното е, че всички в отбора са готови да влязат в игра."