Бетис шокира Реал. Барса остава на върха

Бетис шокира Реал. Барса остава на върха Снимка: Getty Images

Бетис шокира Реал Мадрид и зарадва феновете на „Бенито Виламарин“ с победа с 2:1 над столичния гранд в предпоследния мач от 27-ия кръг на Ла Лига.

Истинска бомба на Сидней в годния ляв ъгъл на Тибо Куртоа даде аванс на домакините в 40-ата минута, но в добавеното време на първата част Карим Бензема изравни от дузпа.

Крайното 2:1 оформи Кристиан Тейо осем минути преди края на редовното време. Гуардадо открадна една топка в средата на терена, с едно отиграване изведе Тейо сам срещу Куртоа и кадърът на академията на Барса подпечата успеха за „зелените“.

С победата Бетис има вече 33 точки и се изкачи до 12-ата позиция. Реал е с 56 и вече изостава с две от новия лидер Барселона.