Не че се продава, но в противен случай това произведение би струвало 50 милиона долара...

Лионел Меси получи подарък за ... 50 милиона долара!

Колумбийският дизайнер Маурисио Бенитес успял да накара представителите на "Сваровски" за страната да изготвят портрет на Меси, сглобен изцяло от диаманти.

Според самия Бенитес, цената на произведението на изкуството би била 50 милиона, въпреки че то не се продава.

В Колумбия Меси изигра традиционния вече шоумач, в който всяко лято събира звезди от целия свят. Неговите приятели победиха с 8:5 Сборен тим, воден от Неймар.

Двете десетки се прегърнаха приятелски, а после вкараха по 2 гола в шоуто. Други големи фигури на терена бяха Дани Алвеш, Фернандо Муслера, Езекил Лавеци, Пабло Аймар, Пабло Освалдо, Гастон Рамирес...

Най-красивият гол в мача вкара Неймар, прехвърлил от 45 метра вратаря. Бразилецът игра през всичките 90 минути, въпреки че бе титуляр за страната си на Купата на конфедерациите, завършила едва преди 3 дни. Меси пък бе сменен в 66-ата минута.

"Барселона улучи десетката с Неймар - похвали бъдещия си съотборник в каталунския тим Меси след мача. - Той е феноменален, ще се разбираме великолепно."