Резултатите от последните осминафинали на Световното

Англия мечтае все по-смело Снимка: Getty Images
Англия мечтае все по-смело

Англия мечтае за все по-големи неща на това Световно първенство, след като отстрани Колумбия с дузпи и се класира на 1/4-финал.

Англичаните, които обичайно отпадат, щом стигнат до изпълнение на дузпи на голямо първенство, този път надделяха в драматичен мач, който можеха да спечелят и в редовното време. Хари Кейн откри за тях през втората част от дузпа, но в третата минута на добавеното време Йери Мина изпълни специалитета си и отбеляза с глава, за да вкара мача в продължения.

Нови попадения не паднаха и се стигна до дузпите, в които първи пропуснаха англичаните чрез Джордан Хендерсън. Колумбия обаче се срина първо с удар на Урибе в гредата, а после и с пропуск на Карлос Бака заради спасяване на Пикфорд. Трипиър и Ерик Дайър вкараха от бялата точка и Англия ликуваше.

Съперник на "трите лъва" на четвъртфинал ще бъде Швеция. Шведите излъгаха Швейцария с 1:0 с гол на Емил Форсберг в 66-ата минута и отново показаха страхотна дисциплина и здрава защита, което ги изпрати напред.

Резултатите от днешния ден:

17:00 ч. Швеция - Швейцария 1:0

66' - 1:0, Емил Форсберг

21:00 ч. Колумбия - Англия 1:1 (4:5 след дузпи)

57' - 0:1, Хари Кейн (дузпа)

90'+3 - 1:1, Йери Мина