Юнайтед и Солскяер с пета поредна победа

Хуан Мата и Ромелу Лукаку с голове за "червените дяволи" Снимка: Getty Images
Хуан Мата и Ромелу Лукаку с голове за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед победи втородивизионния Рединг с 2:0 на своя „Олд Трафорд“ в мач от третия кръг на ФА Къп.

Това бе пета поредна победа за Ол Гунар Солскяер начело на „червените дяволи“ и втора поредна чиста мрежа след успеха отново с 2:0 над Нюкасъл в последния кръг от Висшата лига.

Головете за домакините отбелязаха Хуан Мата в 22-рата минута от дузпа и Ромелу Лукаку в продължението на първата част.

Солскяер бе направил доста промени в състава си. На вратата бе Серхио Ромеро, а на терена бяха още Фред, Андреас Перейра и Скот Мактоминай, а като резерва през втората част на мястото на Хуан Мата се появи и 19-годишният талант Тахит Чонг.

В самия край Перейра можеше да направи резултата класически, но ударът му бе спасен от стража на Рединг.

Следващата седмица е първият голям тест за Солскяер начело на Юнайтед, когато „червените дяволи“ гостуват на Тотнъм.