Голов трилър, много емоции и 3:3 между Арсенал и Ливърпул

Голът на Йозил завърши страхотния обрат, който Арсенал направи само за няколко минути, но Ливърпул успя да стигне до 3:3 с гола на Фирмино Снимка: Getty Images

Арсенал и Ливърпул направиха атрактивно 3:3 на "Емирейтс" в петъчното дерби от кръга във Висшата лига.

Така празничната програма в Премиършип стартира по страхотен начин, а зрителите станаха свидетели на спиращи дъха обрати - Ливърпул поведе с 2:0, Арсенал обърна до 3:2, но футболистите на Юрген Клоп измъкнаха равенството.

В класирането Ливърпул продължава да е четвърти с 35 т., а "топчиите" са пети с точка по-малко.

Филипе Коутиньо даде предимство на "мърсисайдци" в 26-ата минута, а в самия край на полувремето Садио Мане пропусна да вкара за 2:0. В тази първа част гостите можеха да вкарат още няколко гола, но Салах, Фирмино и Мане направиха сериозни пропуски.

Ливърпул все пак поведе с два гола в 52-ата минута, след като Мохамед Салах вкара дежурното си попадение, за пореден път оставен сам пред наказателното на "артилеристите". Арсенал обаче осъществи знаменит обрат в рамките само на 6 минути и първо Алексис Санчес направи 1:2, а малко след това топовен изстрел на Гранит Джака възстанови равенството.

В 59-ата минута Месут Йозил се възползва от подаване с пета на Лаказет и изведе домакините напред за 3:2.

Гостите обаче се съвзеха и в 70-ата минута Роберто Фирмино се разписа за крайното 3:3.

До края и двата тима имаха обещаващи атаки и макар че зрелището на терена продължи, публиката не видя повече голове.