Най-опасен от Англия е... вратарят! 5 извода след паметното 3:2 над Испания

Първа домакинска загуба на Испания в официален двубой от 15 години насам.

Първа победа за Англия на испанска земя от 31 години. Първо поражение за испанците под ръководството на Луис Енрике и първи случай в тяхната история, когато те допускат три гола като домакини.

Първи голове за Рахийм Стърлинг с националния екип от три години.

В мача между Испания и Англия снощи не липсваха исторически събития, както и вълнуващи моменти. "Трите лъва" записаха престижна победа с 3:2 в страхотен двубой, който ги върна в сметките за първото място в група 4 от зона А на Лигата на нациите.

С два гола на Рахийм Стърлинг и един на Маркъс Рашфорд при светкавични контраатаки Англия нанесе големия си удар още през първата част, а след почивката Испания се вдигна на щурм и върна две от попаденията.

Първо Пако Алкасер отбеляза поредния си гол от началото на сезона, а в самия край Серхио Рамос намали до 2:3, но домакините не получиха и секунда игрово време след това, за да опитат да изравнят.

В Англия вече сравниха успеха с незабравимия разгром с 5:1 над Германия преди 17 години. Дори сравнението да се окаже преувеличено, няма съмнение, че вчерашният двубой също ще се помни дълго.

Какво научихме от Испания-Англия 2:3 и какви са основните изводи от срещата - може да видите в галерията.