Уотфорд на финал за ФА къп след неописуема драма на "Уембли"

Феновете на двата отбора създадоха великолепна атмосфера.

Уотфорд губеше с 0:2 до 79-ата минута на "Уембли" във втория полуфинал в турнира за ФА къп срещу Уулвърхемптън, но "стършелите" не се предадоха и стигнаха до пълен обрат, за да си осигурят участие в битката за трофея срещу Манчестър Сити.

Уотфорд изравни от дузпа за 2:2 в последните секунди на редовното време, а в края на първото продължение отбеляза и трети гол, който хвърли в екстаз феновете на тима по трибуните.

Уулвс поведе в 36-ата минута. Леандер Дендонкер стреля, но Гомеш отби топката в корнер. Рубен Невеш получи късно отляво и достави страхотно центриране на втора греда за Мат Дохърти, който отблизо не сбърка.

В добавеното време на първата част Андре Грей намери Трой Дийни, който бе останал очи в очи с Гомеш, но Конър Коуди положи тялото си, за да спаси сигурен гол във вратата на Джон Руди.

Втората част на "Уембли" стартира с добри възможности на Раул Хименес на два пъти, а в 55-ата Невеш отправи прекрасен удар от фаул, но встрани. Така се стигна до 62-рата минута, когато Дохърти центрира за Раул Хименес, а стрелецът на Уулвс овладя пред погледа на Кико Феминия и вкара гол с ножичен удар. Ситуацията бе спорна, тъй като позицията на Хименес бе много тънка, но ВАР потвърди, че ходилото на Кико Феминия от Уотфорд покрива ситуацията.

Все пак в 79-ата минута резервата Жерар Делоуфеу отправи блестящ фалцов изстрел отляво, за да прати топката параболично в скобата на Джон Руди – 1:2.

В 92-рата пък Трой Дийни бе съборен в наказателното поле от Леандер Дендонкер. Ситуацията също бе видяна от ВАР, като всички съдии бяха единодушни. Нападателят на Уотфорд лично се нае с тежката мисия да прати мача в продължения. Той бе безкомпромисен, пращайки със сила топката във вратата на Руди – 2:2.

Развръзката настъпи в последната минута на първото продължение, когато Уотфорд стигна до пълен обрат. Точен за тима на Хави Гарсия бе отново Жерар Делоуфеу.