Съндърланд изплува извън тройката на обречените

Феновете на Съндърланд видяха страхотен мач, в който отборът им спечели безценни три точки.

Отборът на Съндърланд спечели три от най-важните си точки през сезона, след като надделя с 3:2 над Челси у дома и изплува извън зоната на изпадащите.

Триумфът за "черните котки" бе двоен, тъй като тяхното място в тройката на обречените зае големият враг Нюкасъл, който от своя страна стигна само до 0:0 при визитата си на изпадналия отдавна Астън Вила.

Челси на два пъти повеждаше на "Стейдиъм ъф Лайт" чрез Диего Коща и Неманя Матич, но Съндърланд показа характер и първо Вахби Хазри се разписа за 1:1 със страхотно попадение, а после Фабио Борини бе точен за 2:2.

Героят за домакините се казваше Джърмейн Дефо, който подпечата успеха 20 минути преди каря на редовното време.

Норич - третият отбор, замесен в битката за спасение, бе излъган с 0:1 у дома от Манчестър Юнайтед. Уейн Рууни създаде няколко опасни положения, а от едно от тях се възползва Хуан Мата в 72-та минута. Рууни получи пас в наказателното поле, задържа топката няколко секунди и подаде на притичалия от дясното крило испански национал, който не сгреши очи в очи срещу Джон Руди.

Уест Хем се прости окончателно с и без това илюзорните си шансове да се класира за Шампионската лига след 1:4 в Лондон срещу Суонзи.

В мачове без значение Борнемут и Уест Бромич направиха 1:1, а Кристъл Палас победи Стоук Сити с 2:1 като домакин.