Десподов спечели дузпа, Каляри удари Интер

Каляри поднесе изненада и победи Интер с 2:1 у дома в първия мач от кръга на Серия "А".

Кратко участие в мача записа и българският национал Кирил Десподов, който влезе като резерва за победителите и спечели дузпа, тя обаче беше пропусната.

Лука Чепители откри за Каляри с глава в 31-ата минута, но 7 по-късно Лаутаро Мартинес засече центриране на Наинголан на близката греда и изравни.

В 43-ата минута Леонардо Паволети се възползва от дълго подаване на Дарио Сърна и от трудна позиция успя да отклони във вратата за 2:1.

През втората част Интер пропусна възможностите си да изравни, като вратарят Краньо се прояви добре на няколко пъти, а и гредата го спаси при удар на Мартинес.

В 81-ата минута Кирил Десподов се появи в игра и в добавеното време беше препънат от Шкриняр в пеналта, след като първо загуби равновесие, а после успя да изпревари бранителя за топката и си спечели нарушението.

Николо Барела обаче стреля сватбарски над вратата и пропусна наказателния удар. Въпреки това, Каляри удържа победата и спечели много важни 3 т., с които се отдалечи на 9 пункта от зоната на изпадащите.

Интер все още е трети, но само на 2 т. над Милан и на 3 над Рома.