Наполи продължава да мачка, мина и през Рома

Лореньо Инсинье донесе осмата поредна победа за Наполи от началото на сезона Снимка: Getty Images
Лореньо Инсинье донесе осмата поредна победа за Наполи от началото на сезона

Лоренцо Инсинье донесе минималния успех за Наполи с 1:0 при гостуването на Рома от осмия кръг на Серия А.

Единственото попадение падна още в 20-ата минута, когато Инсинье се възползва от грешка в отбраната на домакините.

През втората част „вълците” имаха няколко добри положения за гол, като на два пъти гредите покриваха гостите.

Първо, Пепе Рейна отрази удар на Фасио с глава, след което топката срещна страничния стълб, а после и изстрел на Един Джеко с глава кацна върху напречната греда.

„Сините” продължават победната си серия и 100-процентовия си актив от началото на сезона.

Тимът на Маурицио Сари дори увеличи аванса си на върха в Италия на пет точки.

Наполи има пълен актив от 24 след осем кръга, с пет повече от Интер, Лацио и Ювентус, които са с по 19. Рома се намира на петата позиция с 15, но и с мач по-малко – отложено гостуване на Сампдория.