Златен дубъл за Барселона

Титла в Примера и Купата на краля – дубъл за Барсеона.

Каталунците победиха носителя на Лига Европа Севиля с 2:0 след продължения, а любопитни моменти не липсваха.

След като извоюва титлата в първенството със само една точка пред вечния враг Реал Мадрид, Барса трябваше да изтрада и Купата.

Каталунците играха с човек по-малко от 36-ата минута, след като Хавиер Машчерано бе изгонен, след като, като последен човек, фаулира откъсващия се Кевин Гамейро.

Останали с човек повече, символичните домакини организираха някои добри атаки, а в 50-ата минута страхотен шут на Евер Банега срещна страничната греда.

Малко по-късно проблемите за Барса станаха още по-големи, след като голмайсторът на каталунците Луис Суарес се контузи при опит да спре една топка и трябваше да бъде заменен принудително.

В самия край на редовното време Севиля също остана с 10 души на терена, след като Евер Банега също бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Неймар, който излизаше сам срещу вратаря.

След като силите на терена бяха изравнени, имаше само един отбор в продълженията – този на Барселона.

В 97-ата минута прекрасен пас на Меси намери Жорди Алба, който с прецизен удар преодоля Рико.

В края на продължението и Даниел Карисо бе изгонен след груб фаул срещу Меси, а след това получи и втори жълт картон за реплики към съдията.

В следващата атака каталунците подпечатаха успеха си с попадение на Неймар след нова астистенция на Меси.

Това е втори пореден златен дубъл за Барселона и Луис Енрике, като миналия сезон каталунците успяха да вдигнат и Шампионската лига в паметен требъл.

В галерията може да видите снимки от успеха на Барселона и радостта след дубъла.