Дембеле-Суарес-Меси: Барса 3 - Леганес 1

Меси и Суарес отново се разписаха за каталунците.

Атомното дуо Лионел Меси-Луис Суарес започва все повече да се разраства към атомно трио, към което се присъединява и Усман Дембеле. Именно те тримата се разписаха по веднъж за успеха на каталунците с 3:1 над Леганес на "Камп Ноу" в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион.

Така Барса остава водач в класирането с пет точки аванс пред Атлетико Мадрид, който спечели гостуването си на Уеска в събота.

Меси бе оставен резерва, но се появи в игра на мястото на Карлос Аленя в 64-тата минута и допринесе сериозно за успеха.

Футболистите на Ернесто Валверде доминираха от първия съдийски сигнал, но успяха да поведат едва в 32-рата минута, когато Усман Дембеле се разписа след подаване на Жорди Алба.

Леганес се върна в мача в 57-ата, когато датчанинът Мартин Брайтуайт изненадващо изравни след пас на Ен Несири. Домакините се втурнаха в атака след гола и усилията им дадоха резултат в 71-вата минута, когато Лионел Меси отправи силен удар и вратарят Пичу Куеяр спаси, но притичалият Луис Суарес направи добавка за 2:1. В тази ситуация уругваецът удари с коляно вратаря, който обаче не бе овладял топката и след намесата на ВАР попадението бе признато.

Каталунците продължиха да превъзхождат тотално съперника и в добавеното време Лионел Меси  оформи крайния резултат след комбинация с Жорди Алба. Това бе 18-и гол за аржентинеца от началото на сезона.

Лошата новина за феновете на каталунците е, че в средата на второто полувреме Усман Дембеле напусна терена с контузия.

В следващите дни ще стане ясно доколко сериозна е тя.