Швеция "закла" турците и ги изпрати в по-долната дивизия

Швеция ще спори с Русия за първото място в групата Снимка: Getty Images
Швеция ще спори с Русия за първото място в групата

Швеция победи Турция с минималното 1:0 като гост и прати южните ни съседи в Дивизия С за изданието на следващото издание на Лигата на нациите.

Единственото попадение за шведите отбеляза капитанът Андреас Гранквист от дузпа в 71-вата минута.

Турците създадоха няколко интересни ситуации пред противниковата врата през първата част чрез Ченгиз Юндер, Хакан Чалханоглу и Дженк Тосун, но така и не намериха път за топката към мрежата зад Олсен.

Гостите заиграха по-добре през втората част и малко след почивката Себастиан Ларсон пропусна от непосредствена близост с глава.

В 70-ата минута Йокушлу събори Маркус Берг в наказателното поле и реферът Истван Ковач посочи бялата точка. Стражът на Турция Болат уцели ъгъла, но не успя да спаси мощния удар на Гранквист.

Загубата коства позицията на Турция в Лига В. Турците ще завършат на последното място в Група 2. В четирите си мача досега тимът на Мирчаа Луческо събра три точки, Швеция има четири и победителят в групата ще се решава в последния двубой срещу Русия, който води в момента със седем.

При победа, без значение с какъв резултат, тъй като първият мач помежду им завърши наравно 0:0, Швеция ще спечели групата.