Австралия изненада Холандия, но загуби

Тим Кейхил изравни за Австралия с изключително красив гол
Миле Йединак вкара дузпата за Австралия
Ван Перси изравни за 2:2

Австралия бе на крачка от голямата изненада във втория кръг на световното първенство в Бразилия - да победи Холандия, но не успя. Холандците разгромиха световния шампион Испания с 5:1 на старта, а сега трудно преодоляха Австралия с 3:2, след като поведоха, а след това изостанаха в резултата.

С две загуби Австралия със сигурност отпада от световното първенство, но тимът се представи достойно срещу Робин ван Перси и компания. Въпреки че започна турнира като отборът с най-задно класиране в световната ранглиста.

И двата тима загубиха важни играчи за следващия мач. Тим Кейхил получи втори жълт картон за два мача и ще пропусна сблъсъка с Испания. Също заради втори жълт картон Ван Перси пък няма да играе срещу Чили в третия кръг.

Холандия поведе в 21 минута с гол на Ариен Робен, но Австралия изравни в още в следващата минута с уникален гол на Тим Кейхил. След това мачът се обърна в полза на Австралия - Бозанич центрира към вратата на Холандия, но топката удари Дарил Янмаат в лявата ръка и съдията свири дузпа. Миле Йединак демонстрира много здрави нерви и прати в грешна посока вратаря на Холандия при втория гол за Австралия в 52 минута.

Изоставащите в резултата холандци реагираха много бързо и 4 минути по-късно Ван Перси вкара втория гол за своите, като получи топката зад защитата, но един бранител покри засадата.

В 63 минута Ван Перси извърши нарушение срещу Йелинек и това му донесе жълт картон, а малко по-късно направи още едно нарушение, но съдията му спести изгонването.

Три минути по-късно Матю Леки получи идеален пас на три метра пред вратата на Холандия, но той я отигра с гърди и това не затрудни холандския вратар Силенсон.

Отговорът на Холандия не закъсня - в следващата минута с удар от далечно разстояние Мемфис Депай, който влезе като резерва на полувремето, направи 3:2 за Холандия, а вратарят на Австралия Мат Райън допусна една от малкото си грешки в мача.

Малко преди края на мача Луис ван Гаал извади от игра Ван Перси, който в 85 минута падна лошо след скок за висока топка и започна да куца, след като се изправи.

След два мача в група B Холандия си гарантира участие на осминафиналите, след като вече има 6 точки и голова разлика 8:3.