Ливърпул пропусна да унижи Арсенал на "Анфийлд"

Мохамед Салах вече има три гола от началото на сезона Снимка: Getty Images
Мохамед Салах вече има три гола от началото на сезона

Ливърпул продължи с перфектния старт на сезона и записа трета поредна победа след 3:1 над Арсенал на „Анфийлд“.

Мърсисайдци пропуснаха да разгормят лондонския си противник, като доминираха в пълните 90 минути, голямата част от които „артилеристите“ прекараха в собственото си наказателно поле.

Жоел Матип откри резултата в 41-вата минута след удар с глава, а Мохамед Салах добави два гола през второто полувреме.

Четири минути след почивката египтянинът удвои аванса на домакините след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Давид Луис срещу него.

Салах повиши на 3:0 в 58-ата минута, като до края Ливърпул пропусна още няколко добри възможности за гол, а пет минути преди края на редовното време влезлият като резерва Лукас Торейра оформи крайното 3:1

Арсенал също имаше две победи в първите два кръга, но след третия Ливърпул остана единственият отбор с пълен актив от точки.