Дженоа шокира Юве, синът на Диего Симеоне вкара два гола

Синът на Чоло с два гола. Снимка: getty
Синът на Чоло с два гола.

Дженоа победи с 3:1 шампиона Ювентус в двубой от 14-ия кръг на Серия А. Два гола за победителите вкара Джовани Симеоне, а с един се отчете Лука Ригони. За „бианконерите“ се разписа Миралем Пянич чак в края на мача.

Още в третата минута синът на Диего Симеоне изведе домакините и материализира натиска, който Дженоа упражни от първите секунди.

Пак Симоне преодоля Буфон с глава за 2:0, след центриране от фланга. В 28-ата минута резултатът стана класически благодарение на Лука Ригони.

В края Пянич изпълни перфектно пряк свободен удар, за да намали пасива и да Юве и да оформи крайния резултат.