Драма в края ще реши дали Мъри Стоилов отново ще е шампион

Мъри постигна големи успехи в Казахстан и е близо до четвърта поредна титла.

Отборът на Астана не успя да спечели предсрочно четвърта поредна титлата на Казахстан.

Воденият от Станимир Стоилов тим загуби днес с 0:2 домакинството си на Кайрат и кръг преди края разликата между двата отбора бе намалена на само една точка.

Възпитаниците на Мъри се нуждаеха от точка, за да триумфират с отличието за пореден път и през първото полувреме надиграха своя опонент, но не успяха да реализират и резултатът на почивката бе 0:0.

След нея Кайрат се активизира и след попадения на Абикен и Гуху взе трите точки.

Така Астана остана със 76 точки, а Кайрат е със 75. В последния кръг тимът на Станимир Стоилов приема Акжаик, а основният му опонент е домакин на Актобе.