Алексис с гол и червен картон в дебюта си като титуляр за Интер

Алексис с гол и червен картон в дебюта си като титуляр за Интер Снимка: Getty Images

Алексис Санчес, със сигурност, ще запомни дебюта си като титуляр за Интер. Чилиецът, който играе като отдаден под наем от Манчестър Юнайтед, отбеляза първия си гол за „нерадзурите“, след което бе изгонен при победата с 3:1 над Сампдория.

Санчес имаше участие и при първия гол, при който още в 20-ата минута Стефано Сенси стреля отдалече, ударът му рикошира в гърба на Алексис, но бе насочен в рамките на вратата, затова бе писан на името на италианеца.

Само две минути по-късно обаче Санчес вкара и своя гол. Отново след удар на Сенси, който се оказа твърде неточен, топката попадна в чилиеца, който отблизо наказа за втори път Емил Аудеро.

Така дойде началото на втората част, когато Санчес получи втори жълт картон и бе изгонен заради симулация за дузпа. Какъв дебют само!

Останали с човек повече на терена, домакините потърсиха гола и в 55-ата минута намалиха резултата чрез Якуб Янкту.

Крайното 3:1 оформи Роберто Галярдини, завършвайки прекрасна атака на „нерадзурите“.

Победата върна Интер на върха в Серия „А“, като тимът на Антонио Конте отново е с две точки аванс пред шампиона Ювентус. Самп пък е на дъното с три пункта.