Манчестър Сити спечели Купата на лигата за трети пореден път

Манчестър Сити грабна Карабао Къп за трети пореден път след победа с 2:1 над Астън Вила на финала.

"Гражданите" дръпнаха с 2:0 още до 30-ата минута и това се оказа достатъчно, но финалният мач беше напрегнат и Вила успяваше да задържи интригата.

Серхио Агуеро откри в 20-ата минута след отлична атака на отбора и асистенция на Фил Фодън отдясно. В 30-ата минута Родри удвои след корнер, но после Джон Стоунс допусна грешка и Мбвана Самата намали на 1:2 с плонж.

През втората част Сити продължаваше да контролира топката, но не се възползваше от положенията си, за да затвори мача. В 88-ата минута Вила можеше да изравни, но Клаудио Браво спаси удар на Енгелс.

Така Сити взе Купата на лигата за пети път в последните 7 години, а още по-впечатляващо е постижението на Пеп Гуардиола, който спечели 21-вия от общо 25-те финала в треньорската си кариера.