Изумителен гол на Де Бройне не спаси Сити и защитата на титлата е вече мираж

Алан-Сен Максимен и съотборниците му от Нюкасъл бяха много близо до равенството срещу шампионите, но Де Бройне вкара страхотен победен гол.

Невероятен гол на Кевин де Бройне не успя да измъкна Манчестър Сити при гостуването на шампионите на Нюкасъл в двубой от 14-ия кръг на Висшата лига. "Свраките" се бориха здраво и на два пъти успяха да наваксат изоставането си за крайното 2:2.

В 82-рата минута Де Бройне вкара възхитително попадение с топовен шут извън наказателното поле, но няколко минути преди края на редовното време Джонджо Шелви подели точките.

В 17-ата минута Жезус без изведен добре в наказателното поле и опита да върне с пета, но Фернандес пресече. Пет минути след това Манчестър Сити поведе в резултата. Давид Силва и Рахийм Стърлинг опитаха размяна на пасове в наказателното поле и след серия от щастливи рикошети топката се озова на пътя на английския национал, който стреля в десния ъгъл.

Нюкасъл обаче изравни само три минути след това - в 25-ата. Алмирон проби отляво, след което намери Джетро Вилемс. Холандецът бе оставен непокрит, направи едно докосване, след което стреля много прецизно в далечния ъгъл - 1:1.

Осем минути преди края всичко изглеждаше решено, след като Кевин де Бройне овладя на гърди една изчистена топка и със страховит изстрел се разписа за 1:2.

Това обаче не означаваше победа за Сити. В 88-ата минута "свраките" изпълниха късо свободен удар, топката бе пусната към Шелви, който с превъзходен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Едерсон - 2:2.