Азар: Ако не се класираме за Шампионската лига, може пак да спечелим титлата

Еден Азар е оптимист за предстоящия сезон

Челси ще иска много бързо да забрави настоящия сезон. След като триумфираха с титлата през миналата кампания, през тази лондончани почти сигурно ще останат извън топ 4.

Шест мача преди края на сезона тимът на Антонио Конте е на цели 10 точки от четвъртия Тотнъм.

Според звездата на „сините“ Еден Азар обаче пропускането на Шампионската лига следващата година може и да е положително нещо.

„Когато играеш в Челси, винаги искаш да играеш и в Шампионската лига.

През миналата година обаче не играхме в турнира и спечелихме титлата, така че пропускането й следващата година не е непременно лошо нещо.

Но, разбира се, ще се борим до края. Трябва всички да работим. Все още имаме шест мача да изиграем и ще дадем всичко от себе си, за да завършим в топ 4.

През този сезон все още имаме ФА Къп като шанс да спечелим трофей“, каза Азар пред официалния сайт на Челси.

Халфът на „сините“, за когото усилено се говори за транфер далеч от „Стамфорд Бридж“ през лятото разкритикува играта на тима в част от важните мачове този сезон.

„В много мачове се случи едно и също. Спомням си гостуването на Манчестър Юнайтед (1:2) – контролирахме двубоя, но накрая загубихме.

През миналата седмица срещу Тотнъм (1:3) доминирахме през първото полувреме, но отново загубихме.“

Челси гостува на борещия се за оцеляването си Саутхемптън в събота. „Светците“ изиграха добър мач срещу Арсенал на „Емирейтс“, но загубиха с 2:3, докато „сините“ стигнаха до само 1:1 в лондонското дерби срещу Уест Хем в последния кръг.

Кризата в Челси през този сезон почти сигурно ще коства поста на Антонио Конте през лятото, а големите фаворити за негов наследник са Луис Енрике, Макс Алегри и Диего Симеоне.