Барса громи на "Ел Молинон" и без Меси

Бразилецът бе близо до хеттрик. Снимка: getty
Бразилецът бе близо до хеттрик.

Барселона разгроми Спортинг Хихон с 5:0 като гост в мач от шестия кръг на Ла Лига. Гостите се прибраха на почивката в съблекалните с комфортната преднина от два гола благодарение на Луис Суарес и Рафиня. Неймар и Арда Туран пък забиха още 3 гола в последните минути, а да оформят крайния резултат.

Домакините стартираха срещата отлично, пресираха съперника високо и пазеха топката далеч от собствената си врата. В 19-ата минута феновете на "Ел Молинон" бурно протестираха срещу рефера на двубоя, след като Тер Стеген игра с ръка извън наказателното поле, но не получи и картон.

Спортинг по нищо не отстъпваше на съперника и даже създаваше по-добрите положения, но една грешка в 29-ата минута, когато Суарес бе изпуснат, се оказа абсолютно достатъчна за уругваеца, който откри резултата.

Минути по-късно Рафиня удвои, показвайки, че шампионите наказват всеки пропуск в отбраната на домакините.

След почивката Спортинг Хихон се хвърли в атака, но така и не стигнаха до чисто положение. Луис Енрике даже смени Суарес и Бускетс.

В самия край пък Барса нанесе съкрушителния си удар. Първо Неймар покачи на 3:0, а после Арда Туран също се разписа. 2 минути преди края на редовното време пък Неймар отново вкара, когато бе хубаво изведен от резервата Денис Суарес.