8 мин. преди края Рафа Леао прати Милан в рая! Скудетото е близо

Попадение на Рафаел Леао в 82-рата минута донесе победата на Милан с 1:0 над Фиорентина у дома в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". Така "росонерите" направиха още една важна крачка към скудетото, което не са печелили от 2011-а.

Тимът на Стефано Пиоли изстрада успеха си, но така бе още по-сладко за тифозите, които изригнаха като вулкан след гола на младия португалски национал Леао.

След много пропилени положения усилията на "росонерите" бяха възнаградени 8 минути преди края на редовното време. Тогава вратарят на гостите Терачано сбърка със свой пас и подаде топката на Леао, който напредна и я прати в близкия му ъгъл.

Още в седмата минута гол на Тео Ернандес за Милан бе отменен заради засада, а десетина по-късно голям пропуск направи Жиру.

Играчите на Милан започнаха силно втората част. Така в 48-ата минута те стигнаха до втория голям пропуск в двубоя. Тогава "росонерите" проведоха опасна атака, като Леао получи възможност да стреля от точката за дузпа, но прати топката над вратата. В 52-рата минута Кесие най-после отправи точен изстрел за тима, но Терачано изби.

Пропуските на домакините продължиха, но четвърт час преди края можеше да се стигне до изненадващ гол за "виолетовите", след като Кабрал стреля с глава от упор и можеше да шокира домакините, но Менян показа страхохен рефлекс.

Малко по-късно пък дойде звездният час на Леао.