Джака напсува фенове на Арсенал

Арсенал вече изостава на 4 точки от топ 4 във Висшата лига. В неделя "топчиите" не не успяха да победят Кристъл Палас в лондонското дерби, макар че още в 9-ата минута водеха с 2:0.

Не само резултата, но и поведението на капитана Гранит Джака вбеси привържениците. При смяната си в 61-вата минута халфът си позволи да напсува запалянковците, а реакцията му беше уловена от камерите.

Швейцарският национал напусна терена без изобщо да бърза, което само накара феновете да го освиркват още по-бурно. Джака им отвърна с иронични жестове и нецензурни реплики, след което демонстративно свали фланелката си и се скри в тунела.

"Искам да остана спокоен, но той наистина сгреши. Не трябваше да реагира по този начин. Ще обсъдим случилото се вътре в отбора", коментира лаконично след двубоя мениджърът Унай Емери.

Арсенал е на 5-ото място в класирането с актив от 16 точки - с 4 по-малко от четвъртия Челси. В следващия кръг "топчиите" ще приемат Уулвърхемптън. Мачът е в събота, 2 ноември.