Барса с втора победа за седмицата. Роке отново вкара, но и бе изгонен

Барселона постигна втора победа в рамките на няколко дни, надделявайки с 3:1 като гост на Алавес в мач от 23-тия кръг на Ла Лига.

Както и срещу Осасуна, голямата новина бе голът на Витор Роке. Този път той се появи като смяна през второто полувреме след около час игра и само четири минути по-късно успокои своите с попадение за 3:1.

Не след дълго обаче - в 72-рата, той беше изгонен за втори жълт картон, за който така и не стана напълно ясно защо му беше показан - дали за опасно влизане, или за реплика към съдията.

И с човек по-малко обаче каталунците не дадоха възможност на баските да застрашат преднината им.

Иначе преди това Роберт Левандовски (22') и Илкай Гюндоган (49') бяха донесли надежден аванс на Барса, но само две минути след втория гол Саму беше намалил.

След тази победа Барса е с три точки повече от Атлетико Мадрид и на седем от Реал Мадрид преди столичното дерби в неделя вечерта.