Барса се издъни срещу опашкар

Барселона бе на минути от първата си загуба през този сезона, но гол на Сержи Роберто донесе равенството на каталунците (2:2) при гостуването на Гранада в мач от деветия кръг на Ла Лига.

Намиращият се в зоната на изпадащите тим, поведе още в 17 секунда след гол на Браян Сарагоса, който дори удвои в 29-ата минута.

Тимът на Шави Ернандес не само правеше пропуски в защита, но в отсъствието на Роберт Левандовски не успяваше да реализира и положенията си в атака.

Ламин Ямал все пак върна един гол в добавеното време на първата част, като така се превърна в най-младият реализатор в историята на Ла Лига.

Барса стигна до равенството чак в 86-ата минута след попадение на Сержи Роберто. След това Сарагоса удари гредата, а в добавеното време гол на Феликс бе отменен заради засада. Така каталунците не успяха за четвърти пореден път да победят този съперник и остават на трето място във временното класиране.