Барса спечели с лекота и се доближи на 8 т. от титлата

Барса спечели с лекота и се доближи на 8 т. от титлата Снимка: Getty Images

Барселона спечели с лекота с 4:0 домакинството си на Бетис и се доближи само на 8 т. от титлата на Испания.

Каталунците си решиха мача още през първата част, когато отбелязаха три пъти, а се оказаха и с човек повече на игрището.

Андреас Кристенсен откри с глава в 14-тата минута след центриране на Рафиня, а в 33-тата Едгар Гонсалес от гостите беше изгонен малко пресилено за втори жълт картон.

Гардът на Бетис бързо падна и Роберт Левандовски направи 2:0, засичайки центриране отдясно на Кунде.

Само три минути по-късно Рафиня покачи на 3:0 с попадение, което дълго беше разглеждането за засада, но накрая беше признато.

През втората част пък Гуидо Родригес си вкара автогол след прострелна топка от Ансу Фати.

Победата означава, че Барса отново е на 11 т. пред втория в класирането Реал Мадрид и се нуждае само от 8 т. в оставащите 6 кръга, за да си гарантира шампионския трофей.