Безупречен Сити излезе пред Ливърпул и вече диша във врата на Юнайтед

Безупречен Сити излезе пред Ливърпул и вече диша във врата на Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Сити нямаше никакви проблеми пр идомакинството си на Кристъл Палас и спечели с класическото 3:0.

По този начин "гражданите" излязоха на втората позиция с равни точки с Лестър - по 35, на две зад лидера в класирането Манчестър Юнайтед и на една пред Ливърпул. Тимът на Пеп Гуардиола обаче има изигран един мач по-малко от останалите тимове в Топ 4 и ако го вземе, ще може да излезе начело.

Джон Стоунс откри резултата в 26-ата минута, засичайки с глава центриране на Кевин де Бройне. Това бе първи гол във Висшата лига за защитника и общо втори в английския елит, след като имаше един и за Евертън преди това.

Малко след почивката Илкай Гюндоган удвои аванса на домакините със страхотен удар от границата на наказателното поле, а в 68-ата минута дойде и вторият гол на Стоунс за "гражданите" във Висшата лига.

Крайното 4:0 оформи Рахийм Стърлинг с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Победата изстреля Сити на втората позиция, докато Палас остава 13-и с 23 точки.