Челси се отпуши след почивката за изразителна победа

Челси се отпуши след почивката за изразителна победа Снимка: Getty Images

Челси преодоля третия кръг на ФА Къп с изразителна победа с 4:0 над гостуващия Престън Норт Енд.

Лондончани не успяха да се разпишат преди почивката, но през второто полувреме се разиграха срещу втородивизионния си съперник.

Армандо Броя откри с глава в 58-ата минута, а не след дълго Тиаго Силва също с глава покачи на 2:0.

Рахийм Стърлинг направи 3:0 от пряк свободен удар, а до края се разписа и Енцо Фернандес, чийто гол беше признат след дълга проверка с ВАР за засада.

За Челси това е трета поредна победа във всички турнири и пореден обнадеждаващ знак, че остатъкът от сезона ще е по-положителен от неговото начало.