Де Бройне лиши Сити от победата над Ливърпул, "червените" дадоха нова жертва

Салах вкара гола за Ливърпул. Снимка: Getty Images
Салах вкара гола за Ливърпул.

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в голямото дерби в Англия. И двете попадения паднаха през първото полувреме, а домакините пропуснаха дузпа. Кевин де Бройне бе много неубедителен от бялата точка и дори не уцели вратата, пазена от Алисон.

Гостите започнаха много агресивно. Още 1-вата минута Александър-Арнолд изведе Фирмино зад отбраната на Сити. Едерсон излезе напред и успя да докосне топката, която след това рикошира отново в бразилеца и той не успя да я достигне в рамките на терена.

Мърсисайдци продължиха да играят по-добре в началото. В 11-ата минута Робърстън пусна към Мане, който влезе остро в наказателно поле, а Кайл Уокър не прецени действията си. Десният бек остана далеч от топката, протегна крак и закачи този на сенегалеца в областта на бедрото. Мане се възползва от контакта и падна - дузпа за Ливърпул. Мохамед Салах изпълни по перфектен начин дузпата, давайки преднина на шампионите.

В 25-ата минута "гражданите" пропуснаха първата много добра ситуация, до която стигнаха. Вайналдум сгреши, Торес взе топката и продължи към Де Бройне, който центрира перфектно към далечната греда. Там бе Стърлинг, който реши да стреля от малък ъгъл, вместо да потърси подаване. Алисон обаче много добре излезе напред и спаси.

Без да налага някакъв натиск, Сити изравни в 31-вата минута. Де Бройне намери прецизно Жезус в наказателното поле. Бразилецът със страхотно първо докосване се освободи от Александър-Арнолд, след което пусна топката покрай Алисон за 1:1.

В 41-вата минута Сити получи огромен шанс да направи пълен обрат още преди почивката, след като центриране на Де Бройне отдясно рикошира от ръката на Джо Гомес. След като изгледа повторение на монитора, Крейг Поусън отсъди дузпа. Де Бройне се нагърби с изпълнението, но не успя да намери десния ъгъл на вратата и прати топката встрани от нея, въпреки че Алисон се хвърли в другия ъгъл.

През втората част далеч не бе толкова интересно и резултатът остана непроменен.

Малко след час игра лошият късмет отново застигна Ливърпул, след като още един ключов играч на шампионите получи контузия. Този път Трент Александър-Арнолд напусна принудително и на неговото място се появи Джеймс Милнър.