Дебютен гол измъкна Англия в първата проверка преди Европейското

Дебютен гол измъкна Англия в първата проверка преди Европейското Снимка: Getty Images

Англия победи Австрия с 1:0 в първата си контрола преди Европейското първенство.

В доста експериментален състав играчите на Гарет Саутгейт успяха да надделеят над стабилния съперник с гол на Букайо Сака в 56-ата минута.

Талантът на Арсенал се разписа от малък ъгъл на празна врата при отлична контраатака и така отбеляза дебютното си попадение за националния отбор.

На "Ривърсайд" в Мидълзбро домакините бяха по-добрият тим дълго време в мача, но към края Австрия пропусна няколко положения, удари и греда и може да съжалява за загубата.

Саутгейт даде почивка на основните си единици, които играха във финалите на Лига Европа и Шампионската лига.

Затова шанс за изява сред титулярите получиха футболисти като Сака, Джеси Лингард, Джак Грийлиш, Джъд Белингам, Деклан Райс и Конър Коуди.

Вечерта за англичаните беше помрачена от контузия на Трент Александър-Арнолд, който напусна принудително в края.