Две греди и два гола в добавеното време върнаха Арсенал на победния път

Две греди и два гола в добавеното време върнаха Арсенал на победния път Снимка: Getty Images

С дяволски късмет Арсенал се върна на победния път. Тимът на Микел Артета записа първа победа от четири кръга във Висшата лига насам след обрат до 4:2 като гост на Астън Вила.

"Артилеристите" имаха късмета на два пъти напречната греда да им помогне, а победното попадение падна в 93-тата минута след автогол на световния шампион Емилиано Мартинес. Накрая имаше време и за четвърти гол на "артилеристите"

Домакините започнаха вихрено и след само пет минути вече водеха в резултата. С дълго подаване Мати Кеш изведе Оли Уоткинс, той напредна и влезе в наказателното поле, след което с прекрасен диагонален удар матира Рамсдейл.

Арсенал отговори бързо и в 16-ата минута Букайо Сака изравни. Отбраната на Вила не успя да изчисти добре едно центриране в наказателното поле и с мощен удар Сака вкара за 1:1.

Преди почивката домакините обаче отново поведоха. С първия си гол във Висшата лига от 272 дни Филипе Коутиньо отново даде аванс на "виланите". След бърза атака отляво, Алекс Морено върна топката към Коутиньо, който от 12-13 метра фронтално срещу вратата се разписа.

Това бе пето попадение за Коутиньо срещу Арсенал, като няма друг отбор във Висшата лига срещу който бразилецът да се е разписвал повече.

След почивката Астън Вила намали оборотите, а по-опасният отбор на терена стана Арсенал.

Зинченко възстанови равенството след час игра с фантастичен изстрел извън наказателното поле. В оставащите 30-ина минути Арсенал потърси победата. В 77-ата Йодегор можеше да донесе трите точки за "артилеристите", но останал сам срещу вратата не успя да я уцели.

В последните минути и Вила можеше да вкара трети гол. Леон Бейли можеше да донесе успеха за домакините, но негов мощен удар бе отразен от Рамсдейл в напречната греда, която помогна на стража на "топчиите".

Така се стигна до 93-тата минута, когато бомбен шут на Жоржиньо срещна напречната греда, след което рикошира в плонжа на Еми Мартинес и влезе в мрежата му.

Крайното 4:2 оформи Габриел Мартинели в заключителните секунди на мача. Вратарят Мартинес се включи в противниковото наказателно поле при последни корнер в отчаян опит на Вила да стигне до равенството, но при контрата Мартинели подсигури победата за Арсенал пред опразнената врата.

Победата върна Арсенал начело в класирането. "Артилеристите" събраха 54 точки, на три пред Манчестър Сити, като и двата тима вече имат по равен брой изиграни мачове - 23. Астън Вила оставя 11-и с 28 точки.