Филип Кръстев със страхотен соло гол в Холандия, след като тръгна от центъра (видео) Снимка: Getty Images

Филип Кръстев отбеляза страхотен гол за своя Цволе при победата с 3:1 над Хераклес в мач от редовния сезон на холандската Ередивизии.

Българският халф заби последното попадение в добавеното време.

Кръстев пое топката от средната линия, преодоля около 40 метра с нея, след което завърши по диагонала покрай вратаря.

Това е второ попадение за българина в Ередивизии, като той има и една асистенция в общо 11 мача и 634 минути в холандския елит.

Кръстев за пореден мач бе титуляр и остана на терена за пълните 90 минути в трети пореден кръг от първенството.

Цволе е 11-и с 35 точки, на три пред Хераклес и на осем зад осмия Спарта Ротердам. Три кръга преди края на редовния сезон Цволе все още има теоретични шансове да влезе в осмицата и да играе плейофи, но те са минимални.