Французи и хървати останаха без победа в Лигата на нациите

Французи и хървати останаха без победа в Лигата на нациите Снимка: Getty Images

Хърватия и Франция завършиха 1:1 в Сплит и по този начин останаха без победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

Повторението на финала на Мондиал 2018 не предложи особена атракция и основна причина за това беше експерименталният състав на "петлите".

Дидие Дешан остави най-големите звезди на скамейката и фигури като Килиан Мбапе и Карим Бензема изобщо не се появиха в игра, а Антоан Гризман игра само в последния половин час.

Все пак Франция откри в началото на второто полувреме чрез Адриен Рабио, който се възползва от хубав пас зад защитата от Бен Йедер.

10 минути преди края домакините получиха дузпа, която първоначално беше отменена заради засада.

ВАР обаче провери и видя, че засада няма, затова дузпата беше потвърдена, а Андрей Крамарич не сбърка от бялата точка за 1:1.

Съперниците си размениха по още едно положение до края, но срещата завърши без победител.

Точката не върши работа на нито един от двата отбора, след като в първия кръг от групата Хърватия загуби тежко с 0:3 от Австрия, докато Франция се провали с 1:2 срещу Дания.

Така в група 1 на лига "А" се очертава доста интересно развитие.