Грешна стъпка за Наполи след голово шоу на "Диего Марадона"

Грешна стъпка за Наполи след голово шоу на "Диего Марадона" Снимка: Getty Images

Наполи допусна грешна стъпка в борбата за титлата, след като бе спрян от Фиорентина в петголово шоу на "Диего Марадона".

Нико Гонсалес откри резултата в 29-ата минута, а през втората част станахме свидетели на цели четири гола.

Дрис Мертенс изравни в 58-ата, секунди след като се бе появил на терена. Малко по-късно обаче друга смяна - новопривлеченият от Лил Джонатан Иконе вкара дебютния си гол за Наполи и отново изведе "адзурите" напред в резултата.

В 72-рата Артур Кабрал вкара за 3:1, а крайният резултат оформи Виктор Осимен в 84-тата.

Така Наполи остава с 66 точки - колкото има Интер и на една зад Милан, но миланските грандове вече са с мач по-малко от южняците. С победата пък Фиорентина се доближи до зона "Европа" с 53 точки, на една зад шестия Рома.