Хари Кейн откри сметката, Байерн започна с победа

По-малко от седмица след разочароващия си дебют при 0:3 срещу РБ Лайпциг за Суперкупата, новото попълнение на Байерн Мюнхен Хари Кейн откри сметката си за германския шампион.

Баварците спечелиха с 4:0 гостуването си на Вердер в откриващия двубой на новия сезон в Бундеслигата, а английският национал реализира второто попадение за тима на Томас Тухел.

Българският национал Илия Груев не попадна в титулярния състав на Вердер. Родният халф, за когото се появиха информации, че е желан от Аякс, изгледа целия мач от пейката.

Байерн направи летящ старт и поведе още в 4-тата минута след блестящо проведена контра, в основата на която бяха Ким Мин-Жае и Хари Кейн. Английският национал изведе сам срещу вратаря Сане, който имаше достатъчно време да прецени какво да прави и техничният му изстрел не остави шансове на Павленка.

Доминацията на Байерн беше сериозна и след няколко добри положения, които бяха пропилени, дойде време за втория гол.

Четвърт час преди края на редовното време усилията на Кейн да се разпише се увенчаха с успех. Той получи чудесен пас от Алфонсо Дейвис, обработи топката и я прати във вратата на домакините. При удара на английския нападател имаше и лек рикошет в крака на Пийпер, който допълнително затрудни Павленка.

Класическото 3:0 за гостите оформи Сане с втория си гол в мача, паднал в последната редовна минута. Бившият играч на Манчестър Сити отбеляза след умела асистенция на ветерана Томас Мюлер.

Но това не бе всичко. В 4-тата минута на добавеното време Алфонсо Дейвис намери Матис Тел в наказателното поле и последният прати кълбото в покрай Павленка.