Холанд се оказа златна резерва, а Сити преодоля трудно препятствие

Холанд се оказа златна резерва, а Сити преодоля трудно препятствие Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи нова крачка към титлата с победа с 2:0 в гостуването на Нотингам Форест.

Шампионите срещнаха сериозен отпор от борещия се за оцеляването си съперник и допуснаха редица положения пред вратата си, а успехът не дойде никак лесно.

Домакините започнаха агресивно и на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Едерсон.

През първата част опитите на Сити да поведе не даваха резултат до 32-рата минута, когато Йошко Гвардиол се изстреля на близката греда след ъглов удар и с глава откри резултата.

После Крис Ууд пропусна да изравни и да материализира добрата игра на тима си, Мурильо пък удари греда.

В началото на втората част отново Крис Ууд беше близо до гола, но Форест така и не нанесе решаващ удар.

В 71-вата минута обичайната печеливша комбинация между Кевин Де Бройне и Ерлинг Холанд донесе гол на норвежеца с десния крак и интригата приключи.

Холанд се беше появил на терена едва десетина минути по-рано, заменяйки другия голмайстор Гвардиол.

В класирането Сити остава на точка от лидера Арсенал, но все още държи съдбата си в своите ръце, тъй като има мач по-малко.

Ако спечелят оставащите си четири срещи, "гражданите" ще грабнат безпрецедентната четвърта поредна титла от Висшата лига.

Нотингам Форест пък е само на точка над зоната на изпадащите.