Инфарктна победа за Интер на старта в 5-ата минута на продължението

Вицешампионът на Серия "А" Интер започна новия сезон с инфарктна победа с 2:1 като гост на новака Лече. Успехът на тима на Симоне Индзаги дойде след победен гол в 95-ата минута.

Завърналият се при "нерадзурите" Ромелу Лукаку откри резултата още във втората минута, а в 48-ата Асан Кесай изравни за "джалоросите".

В петата минута на добавеното време Дензъл Дъмфрис се превърна в герой за Интер, разписвайки се с глава за победата с 2:1 срещу бившия тим на Валери Божинов, Антонио Вутов и Радослав Цонев.

По-рано в срещата Лукаку вкара и втори гол, но извърши нарушение срещу вратаря Фалконе и попадението не бе зачетено.

В другия късен съботен мач от старта на сезона в Серия "А" българският национал Валентин Антов остана неизползвана резерва за Монца при загубата от Торино с 1:2. Точни за "биковете" бяха Алексей Миранчук и Антонио Снабрия, докато Дани Мота отбеляза за домакините.