Интер си върна върха по категоричен начин, Милан изостана сериозно

Интер си върна върха по категоричен начин, Милан изостана сериозно Снимка: Getty Images

Интер се завърна на първото място в Серия "А" с категорична победа с 4:0 над Удинезе у дома.

Силен край на първото полувреме осигури победата на фаворита за титлата, който отново изпревари Ювентус в класирането.

Първо Лаутаро Мартинес си спечели дузпа, отсъдена с помощта на ВАР, и Хакан Чалханоглу откри от бялата точка.

После Федерико Димарко и Маркус Тюрам в разстояние на две минути качиха резултата до 3:0.

През второто полувреме и самият Лаутаро попадна сред голмайсторите.

По-рано днес Милан претърпя загуба с 2:3 в атрактивен мач срещу Аталанта.

Домакините на два пъти повеждаха чрез Адемола Лукман, но гостите изравняваха чрез Оливие Жиру и резервата Лука Йович.

До 95-ата минута резултатът беше равен, но тогава Луис Муриел отбеляза атрактивно с пета победния гол.

В таблицата Интер води с 38 т. пред Ювентус с 36 и Милан с 29, като "росонерите" вече сериозно изостават в борбата за титлата.