Испания изпусна Португалия, Роналдо започна на пейката

Испания изпусна Португалия, Роналдо започна на пейката Снимка: Getty Images

Голямото дерби от първия кръг на Лигата на нациите завърши без победител.

Испания и Португалия завършиха 1:1 в Севиля в иберийския сблъсък от група 2 на Лига А в турнира.

Алваро Мората откри резултата за домакините в 25-ата минута, когато завърши перфектна контраатака на празна врата след пас на Сарабия.

Домакините не стигнаха до нов гол, макар че бяха по-добри, особено преди почивката.

Суперзвездата Кристиано Роналдо беше оставен резерва за португалците и се появи на терена след час игра, но Испания продължаваше да контролира събитията на терена.

В 82-рата минута обаче друга резерва, Рикардо Орта, изравни отблизо след подаване на Жоао Кансело.

Малко по-късно Жорди Алба изпусна с глава да изведе домакините отново напред.

Така беше прекъсната серията от 4 поредни победи за тима на Луис Енрике.

В другия мач от същата група Чехия победи Швейцария с 2:1.