Лацио поведе в Серия "А" след бой над Интер

Лацио поведе в Серия "А" след бой над Интер Снимка: Getty Images

Лацио спечели с 3:1 у дома дербито в Серия "А" срещу Интер и поне временно оглави класирането в италианския елит.

Домакините се понравиха с хубав контраатакуващ футбол на "Олимпико" и заслужиха трите точки, докато съперникът им допусна първа грешна стъпка в първенството този сезон.

През първото полувреме "орлите" създадоха по-добрите положения и откриха в 40-ата минута, когато Фелипе Андерсон вкара с глава след подаване на Милинкович-Савич.

6 минути след подновяването на играта обаче Интер изравни чрез Лаутаро Мартинес.

В 75-ата минута се стигна до фамозен гол на Луис Алберто със същински снаряд с външен фалц в далечния ъгъл.

4 минути преди края се разписа и резервата Педро Родригес, а контраатаките на Лацио можеха да донесат още попадения.

В таблицата тимът на Маурицио Сари води със 7 т., а Интер остава с 6, колкото имат Рома и Наполи.

Тепърва обаче предстои да се изиграят повечето мачове от този трети кръг.