Ливърпул изкопчи труден успех на "Търф Моор"

Ливърпул изкопчи труден успех на "Търф Моор" Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава да гони Манчестър Сити и след труден успех с 1:0 като гост на Бърнли разликата между двата тима отново е девет точки.

Мърсисайдци са и с мач по-малко.

Единственото попадение в срещата отбеляза Фабиньо пет минути преди края на първата част. Бразилецът се възпозлва от центриране на Трент Александър-Арнолд от корнер. Топката бе отклонена от Садио Мане с глава, първият удар на Фабиньо бе отразен от вратаря на Бърнли, но при добавката халфът на Ливърпул успя да прати топката в мрежата.

Преди попадението на бразилеца домакините имаха няколко чисти ситуации за гол, но успяха да изпуснат всяко едно от тях. Ваут Вегхорст и Джей Родригес можеха да се разпишат, но добри намеси на Алисон запазиха вратата му суха.

В други мачове, играни по същото време в Англия, Уулвърхемптън постигна изненадваща победа с 2:0 като гост на Тотнъм, докато Нюкасъл взе изключително важни три точки в борбата за оцеляване след 1:0 срещу Астън Вила у дома.