Ливърпул се изравни с Юнайтед и Челси на върха, но плати с ужасна контузия на млад талант (видео) Снимка: Getty Images

Ливърпул победи убедително Лийдс с 3:0 като гост и се изравни с Манчестър Юнайтед и Челси на върха в класирането на Висшата лига.

Мохамед Салах, Фабиньо и Садио Мане отбелязаха головетe за "мърсисайдци" и те вече имат 10 т. от първите 4 кръга и голова разлика +8, каквато е и тази на другите двама лидери в подреждането.

Играчите на Юрген Клоп направиха доста пропуски и можеха да победят с доста по-изразителен резултат, а лошата новина за тях е тежката контузия на големия талант Харви Елиът през втората част.

18-годишният халф се представяше много силно от началото на сезона и още веднъж беше титуляр, но след тежко влизане на Паскал Струйк получи фрактура и напусна принудително.

Струйк беше изгонен с директен червен картон в ситуацията.

Иначе Салах откри в 20-ата минута след асистенция на Александър-Арнолд и вкара своя гол №100 в Премиър лийг.

В 50-ата Фабиньо удвои отблизо, а в добавеното време Садио Мане оформи крайния резултат.