Лоша новина за рекордьора Кейн след разгрома над Дармщад

Лоша новина за рекордьора Кейн след разгрома над Дармщад Снимка: Getty Images

Головата машина на Байерн Мюнхен Хари Кейн е с контузия след разгрома с 5:2 над Дармщад.

В мача английският капитан отбеляза 31-вото си попадение в Бундеслигата и така счупи рекорда по резултатност за дебютен сезон в германския елит.

За него обаче имаше и лоша новина, тъй като удари крака си в една от гредите и получи травма в глезена. Затова и беше заменен десетина минути преди края.

"Той изкълчи глезена си и трябва да го налагаме с лед. Все още чакаме точната диагноза. Надяваме се да се отърве само с уплаха", коментира треньорът на Байерн Томас Тухел.

Спортният директор на клуба Кристофер Фройнд потвърди, че травмата няма да попречи на Кейн да пътува за мачовете на Англия с Бразилия и Белгия в края на месеца.

"Няма да поемаме никакъв риск. Надяваме се, че не е нещо сериозно и че той ще се върне на терена скоро", каза Фройнд.

На Тухел му се наложи да замени принудително и халфа Александър Павлович, който получи първа повиквателна за националния отбор на Германия.

Павлович напусна терена в 58-ата минута заради подуто око след сблъсък със съперник.